Fashion Revolution

 
Fashion revolution je kampaní za lepší módní průmysl. Jedná se o iniciativu, která vznikla jako reakce na pád bangladéšské oděvní továrny Rhana Plaza, v jejíchž troskách zahynulo více jak tisíc lidí.
 
Fashion revolution upozorňuje na skutečnost, že současná podoba módního světa, kdy na jednom konci je obrovská bída a na druhém obrovské peníze, není v pořádku.
 
Každý týden jsou do obchodů naskladňovány co dvě nové mini kolekce, chrlí se jeden kus oděvu za druhým v kvalitě – na pár použití. Oděvy jsou v současné době vnímány téměř jako jednoúčelová položka a kupujeme je jako housky na krámě. Současný systém vykořisťuje pracovní sílu v nejméně rozvinutých zemích světa, ničí naši přírodu a nezodpovědně zachází s jejími zdroji. Z dlouhodobého hlediska se jedná o zcela neudržitelný model.
 
Proto je třeba konat. A veškerou sílu máme v rukou my, spotřebitelé. Ukažme oděvním značkám, že čeho je moc, toho je příliš.
 
Zítřejší den, v pátek 24. dubna uplynou dva roky od již zmiňované tragické události – zřícení oděvní továrny v Bangladéši. Mediální poprask, který katastrofa způsobila utichl pár dní poté. Hnutí Fashion Revolution ovšem vzniklo proto, aby tento den neustále připomínalo.
 
Připojte se tak zítřejší den k nám a zatlačme společnými silami na oděvní značky s požadavkem na transparentní výrobu našich oděvů. Ukažme jim, že nás zajímá, kdo naše oblečení šije.
 
JAK NA TO?
 
1) Vyfoťte se v oblečení naruby tak, aby byl vidět štítek se jménem výrobce.
 
2) Sdílejte fotku na sociálních sítích a připojte následující text: Dear @značka I want to khow #whomademyclothes
 
Fotka s otázkou kdo vyrobil Vaše obleční poslaná dané značce, je Vaším prvním krokem k tomu, jak se stát uvědomělejším spotřebitelem, jak se dobře oblékat a nemít černé svědomí.
 
S láskou k Vám a k světu kolem nás,
 
Veronika
 
Dear @H&M I want to know #whomademyclothes