FASHION POINT ZLÍN 2017

“Doufáme, že i když nejsme Praha, ukázali jsme Vám, že i ve Zlíně dokážeme dělat povedené akce a že se Vám u nás líbilo.” Zaznělo z úst jedné slečny z organizačního týmu druhého ročníku módní akce – zlínského Fashion Pointu.
 
Líbilo? Byla jsem nadšená.
 
Tím puncem neotřelé jedinečnosti, který celou akci od rána do večera doprovázel a byl, dle mého názoru, výsledkem mnoha faktorů:
 
1) Studentské nadšení – skvělá práce organizátorek a celého jejich týmu, který se na akci podílel. Pozornost, úsměvy a všudypřítomná pokora.
 
2) Ego si vzalo volno – nikde nebyla cítit ani špetka snobismu a jisté povrchnosti, která spoustu podobných módních akcí, především právě v Praze, doprovází. Prostory i celý program byly napuštěné člověčinou, kdy se Vám prostě chtělo jen tak sedět, rozjímat a tuhle nevšedně všední atmosféru nasávat.
 
3) Spoustu inspirativních potkávaček – během dne jsem měla prostor pro pár schůzek, které byly našlapané energií a nesly se v duchu až hmatatelné touhy, dát věci do pohybu a aktivně se podílet na tom, aby to v tom našem městě (čti Zlíně) za něco stálo
 
4) Fashion show, která měla švih – alternativní pojetí přehlídky v podzemních garážích, prezentující pět studentských kolekcí tématicky zaměřených na udržitelnost a s ní spojenou nesmyslnou spotřebu vody v módním průmyslu
 
5) Romana Lidiaková – autorka jedné z prezentovaných kolekcí, která dle mého názoru téma zhmotnila způsobem, který má životaschopný potenciál a je jej možno dále rozvíjet s důrazem na současný stav módního průmyslu a problematiku textilního odpadu. V kolekci je doslova zašito semínko směru, kterým by se designérská tvorba měla do budoucna ubírat. Zlínský ateliér fashion designu by si měl tuhle slečnu hýčkat.
 
A tak děkuji za tuhle úžasnou akci, která ukázala Zlín jako progresivní město reflektující trendy módního trhu se spoustou talentovaných mladých lidí v něm. A Praze do jisté míry vytřela zrak.