Tour de Sekáč – Plzeň

Miluju sekáče, protože oblečení z druhý ruky má úplně jinou energii, než oblečení nové. Čiší z něj příběhy těch, kterým patřilo a to mě fascinuje. A tak vymetám jeden sekáč za druhým, kdekoli, kde zrovna jsem. Je to určitý druh závislosti, kterou bych s vámi chtěla sdílet. Připravit tak pro vás plzeňskou Tour de Sekáč o kterou jste si psali byla výzva. Plzeň má totiž v secondhandový kultuře co dohánět. I přesto se tu dají najít klenoty.

A tak s vámi sdílím svoji oblíbenou trasu, na který najdete 9 sekáčů. Zvládnete ji projít za jedno odpoledne s kámoškou a věřte, že to může být větší zábava než sobota v nákupáku. Až se na trasu vypravíte, nezapomeňte mi poslat nějakou tu fotku z akce nebo fotku vašich úlovků. Budu mít radost.

1) Secondhand Marilyn, Tylova 11


Vždycky tu začínám, protože je to podle mě ten nejlepší sekáč v Plzni. Mají tu krásný a hlavně kvalitní věci. Při mojí poslední návštěvě jsem tu narazila na krásný triko Desigual za 280 Kč, mikinu Diesel za 350 Kč, kalhoty Replay za 300 Kč a další skvosty. Sama jsem si odnesla šaty made in Italy ještě s visačkou a džíny Tom Tailor. Mají i sekci pro holky krev a mlíko a pár kousků na děti.

2) London Fashion, Anglický secondhand, Klatovská 3


Anglický sekáče bývaly dříve zárukou kvality. Od doby, kdy je Británie pod nadvládou Primarku to už ale neplatí. Připravte se na záplavu šatů, triček, halenek z fast fashion řetězců (New Yorker, Atmosphere, Háemko, Bershka, Primark…), převážně z umělých materiálů. Sháníte – li nové kousky na léto, festivaly, dovolenou u moře, tak je tohle dobrá volba. Pravidelně pořádají prodejní akce např. 10 Kč/kus – to je ovšem sardinkoidní masakr, kterého se nikdy neúčastním. Chodím se mimo tyhle akce.

3) London Fashion, Anglický secondhand, Americká 52


Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Stejný koncept, stejná nabídka viz zastávka č. 2

4) Secondhelp, Americká 35


Sekáč, který vznikl jako projekt obecně prospěšné společnosti Možnosti tu jsou. Oblečení je tu kvalitní, ale dražší než je běžné. Koupí totiž podporujete lidi se zdravotním znevýhodněním na trhu práce, kterých v provozech pracuje kolem 80 %. Mám to tu ráda právě kvůli této myšlence. Kromě druhé ruky tu navíc najdete i outlet značek jako je např. Desigual.

5) Textile House, Smetanovy sady 13


Největší síť sekáčů v ČR. Každý měsíc nová kolekce, která je následována pravidelnými slevami v % a doprodejem za 70 Kč, 50 Kč, 30 Kč … Doporučuji sledovat jejich web, kde vždy najdete aktuální akce. Chodím sem nejraději, když je kolekce nová, pak už je to dost přebráno. Dají se tu najít kvalitní značky, ale musíte mít sílu na to probrat se změtí všeho možného. A je to hodně o štěstí. Ostatně jako každý nákupy v sekáči.

6) Front second hand, Sedláčkova 14


Najdete tu oblečení z druhé ruky ale i outletové zboží. I přesto, že mám odsud spoustu věcí, je to za mě co se obsahu na ramínkách, rozložení i vzhledu prodejny týká nejslabší článek celé Tour. Určitě ale stojí za zastávku, protože se tu sem tam naskytnou vážně povedený kousky.

7) Front second hand, Palackého 11


Stejný případ viz zastávka číslo 6

8) Šik butik second hand, Kollárova


Malý prostor, sympatická paní majitelka, kvalitní výběr pěkného oblečení a doplňků. Po zastávce č. 1 můj druhý nejoblíbenější.

9) Modes Robes, Tovární


Poslední sekáčový zastávce uděluji na pomyslné bedně třetí místo. Kdykoli jsem tam kdy byla, vždycky mi padlo do oka pár kousků.

Přeju vám úspěšný lov a těším se na vaše fotky.