2011 - 2018

04.04.2018

V roce 2011 jsem ještě při studiích Vysoké školy ekonomické sedla za šicí stroj, osvojila si základy krejčovského řemesla a začala tvořit vlastní oděvní značku, která stála na principech udržitelnosti. Používala jsem převážně odpadní látky z textilních výrob v ČR.

O tématu udržitelnosti v módním průmyslu jsem začala přednášet a psát, několik let jsem se aktivně podílela na kampani Fashion Revolution. 

Výběr z rozhovorů:

V roce 2018 jsem napsala knížku Příběh skříně, kterou jsem vydala vlastním nákladem a rozhodla jsem se téma udržitelné módy profesně opustit.

Důvod to byl vcelku prozaický:

  • Přestalo mě bavit neustálé obhajování faktů a přesvědčování k akci. Vyčerpávaly mě debaty s těmi, kteří nebyli ochotni slevit ze svého pohodlí ani o píď, kteří nebyli připraveni začlenit udržitelnost do svých životů a neustále se odvolávali na svůj malicherný vliv na cokoli. Došlo mi, že někoho lámat tam, kam se mu samotnému nechce, není můj styl. Že nejsem ten typ, který by za určitou myšlenku dokázal položit sám sebe. Že až příliš silně cítím, že si k tomu všemu potřebuje každý z nás dojít sám, protože jedině tak to bude skutečně opravdový. Že mi úplně stačí, že já vím a žiju podle toho.

Rozhodla jsem se tak vrátit tam, kde mi bylo vždycky nejlíp. K sobě, k tvoření rukama, k psaní a k práci s dětma.